2023 yazının en büyük güzellik ve makyaj trendlerinden bazılarını sizin için derledik. Yaz için parıldayan metalik göz kapakları, cesur dudak tonları, zar zor görünen kaşlar ve allık katmanları öne çıkıyor... En ünlü makyaj sanatçıları yaz makyaj sitillerini anlattı...

Daniel Martin, Danessa Myricks ve Kristofer Buckle'ın sıcağa dayanıklı makyaj görünümleri hakkındaki düşünceleri yaz için işinize yarayabilir. 2023 yazının en iyi makyaj trendlerini doğrudan uzmanlardan okuyun ve yaz için daha fazla güzellik ilhamı arıyorsanız haberimizde.

Zar zor Kaşlar

Ek bir güzellik bonusu olarak, bu yaz makyaj trendini yönlendirmek için kaşlarınızı kalınlaştırmak veya koyulaştırmak zorunda değilsiniz. Versace 2023 İlkbahar/Yaz defilesinde, süper model Bella Hadid podyumda hafif renkli bir kaş kullandı.

bella

Beyaz Geri Çekilebilir Göz Kalemi

Bunun yanısıra tek kullanımlık bir maskara makarasına beyaz göz kalemi sürmenizi ve kaşlarınızın üzerinden geçirmenizi tavsiye ediyorlar. Bu beyaz görünecek ama kaş şeklinizi bozulmadan korurken koyuluğu yok ediyor. 

İpek Tozu

Ve zar zor görünen kaşlarınızı sabitlemek için ipek pudrasu tavsiye diyorlar. Ayrıca bu yaz için gözlerin iç ve dış gözlerinde metalik parıltılar çok moda. Ten için ise yine ıslak bir görünüm öneriyor uzmanlar.

gözler

Yumuşak Pop Dolgunlaştırıcı Allık

Sürdükçe yanaklarınızı dolgunlaştıran ipeksi, hyaluronik asit bazlı allaıklar da çok gözde olacak gibi görünüyor. 

Zahmetsizce nemli bir cilt, çoğumuzun sahip olmayı arzuladığı bir şeydir, bu da görünümün 2023 yazının trendi olmasını daha da faydalı hale getiriyor. 

Proenza Schouler İlkbahar/Yaz 2023 defilesinde yürüyen modeller, ışıltı faktörünü birkaç kademe yükseltirken, minimal makyaj görünümleri, nemli, ışıltılı cilde vurgu yaptı.

proenza

Bu yaz saç söz konusu olduğunda disko buklelerindeki artış ve deniz kızı saç kesimini andıran ultra katlı görünümler ortaya çıkıyor.  Yarı insan, yarı balıktan ilham alan modeli henüz duymadıysanız, muhtemelen çoktan görmüşsünüzdür: Cannes'da bomba gibi patlayan Gigi Hadid'den Khloé Kardashian ve Blake Lively'ye kadar herkes hemen hemen aynı modeli kullanıyor.