Dünya medyası bir seri katil olan  Luis Alfredo Garavito'nun şartli tahliye hakkı kazanması ile birlikte Kolombiya'nın hukuk sistemini tartışıyor. 190'dan fazla cinayetten sorumlu olan kötü şöhretli çocuk katili Luis Alfredo Garavito'ya mahkeme yasalara göre  şartlı tahliye verebilir.
"Canavar" veya "Cenova Canavarı" olarak bilinen Luis Alfredo Garavito, Kolombiya, Venezuela ve Ekvador'da 190'dan fazla çocuk ve gencin tecavüzünü, işkencesini ve cinayetini itiraf etmesine rağmen şartlı tahliye olasılığına yaklaşıyor.

OBOT5R4KJZDJ5GJDTGXZ3AY6WE

Pakistan'da bir  silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı Pakistan'da bir silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı

BİN 853 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Kolombiya'da yasa, cezaların birleştirilmesine izin veriyor ve ilk cezası bin 853 yıl dokuz gün olmasına rağmen, maksimum 40 yıl hapis cezasıyla sonuçlanıyor.

Kolombiya yasalarına göre Garavito, iyi hal, ikamet değişikliklerini bildirme, suçlardan kaçınma ve duruşmalara katılmayı gerektiren bir deneme süresine tabi olan cezasının beşte üçünü çektikten sonra potansiyel olarak özgürlük kazanabilecek. Ancak serbest bırakıldığında oy verme hakkının kaybı, hükümet veya eğitim kurumunda görev alamama ve izinsiz seyahat kısıtlamaları da dahil olmak üzere kısıtlamalarla karşılaşacak. Gözetim veya ayak bileği takibine gerek kalmayacak.

BİNBİR KILIĞA GİRİP ÇOCUKLARI ÖLDÜRDÜ
Nisan 1999'da tutuklanmasından bu yana hapiste olan Garavito, fiziksel istismar ve erken suça yönelik davranışların damgasını vurduğu sorunlu bir yetişme dönemi geçirdi. Kolombiya'nın on yıllardır süren iç savaşı sırasında kurbanları cezbetmek için rahip, çiftçi veya sokak satıcısı kılığına girerek çocukların savunmasızlığından yararlandı. Yetkililer onun suçlarını ilk kez 1990'ların sonunda, içinde yaklaşık 25 işkence kurbanının bulunduğu bir toplu mezarın bulunmasıyla fark etti. Nisan 1999'da başka bir çocuğa zarar vermeye çalışırken tutuklandı.

GGGGGG

Şu anda 66 yaşında olan Garavito, Valledupar'da yüksek güvenlikli bir hapishanede kalıyor ve kronik lenfositik lösemiden ve sol gözündeki başka bir kanser türünden muzdarip. İşlediği korkunç suçlara rağmen, şartlı tahliye ihtimali, Kolombiya hukuk sistemi ve kanunlar değiştiğinde cezaların azaltılmasına izin veren "lehte" kanunların uygulanması hakkında soruları gündeme getirdi.