Bursa'nın İnegöl ilçesinde, kaynak çalışması sırasında oluşan kıvılcımların süngerlere sıçraması sonucu çıkan yangın, 10 fabrikayı etkilemiş ve hasar tespit çalışmaları hala devam ediyor. Yangının neden olduğu zararın 1 milyar liranın üzerinde olduğu belirtiliyor.

Bursa'da gece kulübünde silahlı kavga: 1 ölü, 3 yaralı Bursa'da gece kulübünde silahlı kavga: 1 ölü, 3 yaralı

Yangın, 1 Ağustos'ta İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir orman ürünleri fabrikasında başladı. Kısa sürede büyüyen alevler, diğer fabrikalara da sıçradı.

10 FABRİKAYA SIÇRADI 

Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye, polis, sağlık ve AFAD ekibi sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle yangın hızla yayıldı ve metal, kağıt, şişe-cam, inşaat, mobilya, iplik ve tekstil alanında üretim yapan 10 fabrikayı etkiledi. Çevre illerden takviye ekipler de bölgeye yönlendirildi.

Yangına müdahale için 4 uçak, 2 helikopter, 112 araç ve 405 personel, 40 ton köpük ve 20 bin ton su kullanıldı. Ekiplerin yoğun çabaları sonucu yangın 7 saatte kontrol altına alınabildi.

Yangının etkilediği alanın 110 dönümlük kısmında hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Yangında zarar gören işletme sahipleriyle görüşen Dönmez, zararın en kısa sürede telafi edileceğini vurguladı ve firma sahiplerine yol haritası hakkında bilgi verdi.