İşte size önerdiğimiz bir kahve tarifi, hem daha genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacak hem de fazla kilolarınızı hızla atmanıza destek sağlayacak. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, tarifi düzenli bir şekilde uygulamak. Bu tarif ile vücudunuzdaki değişimlere inanamayacaksınız. Haftada 10 cm incelme, yağ yakımının hızlanması ve gençleşme sağlayan tarçınlı kahve tarifini sizinle paylaşıyoruz.

Ekran görüntüsü 2023-08-24 172557

HAFTADA 10 CM İNCELTEN TARÇINLI KAHVE TARİFİ

Malzemeler:

Tatlı bağımlılığı neden olur Tatlı bağımlılığı neden olur
  • 1 çay fincanı su
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • Yarım çay kaşığı toz tarçın

Yapılışı:

  1. Büyük bir çay fincanında suyu cezveye alın, içerisine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini ekleyin. Kahve kabarmaya başladığında ocağın altını hemen kapatın ve kahveyi fincana dökün.
  2. Kahveyi kesinlikle kaynatmayın, aksi halde acı bir tat elde edebilirsiniz.
  3. Ardından yarım çay kaşığı toz tarçını ekleyin ve karıştırın. Kahveyi pişirmeye başlamadan önce karışımı düzenli bir şekilde karıştırarak iyice karışmasını sağlayın.
  4. Karışımı küçük ateşte kısık halde pişirmeye bırakın ve pişene kadar dokunmayın.

Tarçınlı Kahve Faydaları:

Tarçınlı kahvenin birçok insan sağlığına olumlu etkileri bulunmaktadır. Bağırsak hareketlerini düzenler ve metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini destekler. Aynı zamanda iştahı kontrol eder ve ani acıkmaları önler. Tarçın, migren ağrılarına karşı da etkilidir ve zihinsel yorgunluğu azaltabilir. Tarçınlı kahve, uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur ve ödem atılmasına yardımcı olabilir.

Tarçınlı Kahve Ne Zaman İçilmeli?

Uzmanlara göre, tarçınlı kahve akşam saatlerinde tüketilmelidir. Özellikle kan şekerinin düştüğü saatler olan 16:00 ve 17:00 arası bu kahvenin tüketimi için uygun bir zamandır.

Ekran görüntüsü 2023-08-24 172617

Not: Kronik bir rahatsızlığınız varsa veya özel bir sağlık durumunuz söz konusuysa, mutlaka bir uzmana danışmanız önerilir.